KĀ PAŅEMT HIPOTĒKĀRO KREDĪTU UN DZĪVOT MIERĪGI

hipotekarais-kredits

Vai tiešām hipotēka ir tik biedējoša, kā par to parasti runā. Vai tomēr tā ir reāla iespēja tikt vismaz pie kaut kāda mājokļa… STOP! Tieši šādos spriedelējumos bieži vien slēpjas viena no kļūdām, kuras dēļ mēs iegūstam negatīvu pieredzi.

Jā, hipotekārais kredīts tiešām sniedz reālu iespēju iegādāties dzīvokli. Bet nekādā gadījumā tas nedrīkst būt “vismaz kaut kāds” dzīvoklis. Ja jūs nolēmāt paņemt kredītu dzīvokļa iegādei, pret kreditēšanas objekta izvēli jāizturas ārkārtīgi nopietni. Pirmkārt, šim mājoklim ir pilnībā jāapmierina jūs. Absolūti! Projekts, atrašanās vieta, platība – visam jābūt atbilstošam jūsu priekšstatiem par ideālām mājām ne tikai pirkšanas brīdī, bet arī turpmāk. Ja šaubāties par to, vai varēsiet bez problēmām nokļūt no mājām līdz darbam – meklējiet citu variantu. Ja tuvumā nav labas skolas jūsu bērnam – meklējiet citu variantu. Ja blakus mājai nav vietas, kur izvest suni pastaigā, pat ja šis suns eksistē vēl tikai sapņos, – meklējiet citu variantu! Maksimāli rūpīgi pārdomājiet, kā jūs dzīvosiet šajā dzīvoklī pēc desmit vai piecpadsmit gadiem. Ja mājoklis jums gluži nav pa prātam, tad arī pēc gadiem nekas nemainīsies. Pa to laiku, kamēr jūs atmaksāsiet kredītu, visādi nepatīkami sīkumi sasniegs dzīves neapmierinātības izmērus un padarīs hipotēku par nepanesamu nastu. Un otrādi, ja viss jums patīk, un jūsu māja ir kļuvusi par jūsu cietoksni, atmaksāt hipotēku būs daudz vieglāk.

Jāievēro jebkura kredīta visbūtiskākais noteikums — kredīta maksājumi nedrīkst izpostīt jūsu ģimenes budžetu. Ilgus gadus būs jārēķinās ar šīm izmaksām. Hipotekārā kredīta apjoms un termiņš ir jāplāno tā, lai vēlāk nebūtu pilnībā jāmaina ierastais dzīvesveids un jāliedz sev nepieciešamie vai vienkārši patīkamie sīkumi.

Svarīgi saprast, ka hipotēka nozīme divdesmit, divdesmit piecu gadu ilgas saistības, un jābūt gatavam tam, ka dzīve pa šo laiku mainīsies. Tāpēc obligāti jābūt “drošības spilvenam” neparedzētiem gadījumiem. Eksperti ieteic izveidot iekrājumu vismaz jūsu gada budžeta apmērā. Un tad jūs varēsiet viegli pārvarēt īslaicīgas grūtības, saglabāsiet mājokli, mieru ģimenē un veselus nervus.

Paļaujieties tikai uz sevi un saviem reālajiem ienākumiem. Pat ja tuvinieki sola jūs visnotaļ atbalstīt, atcerieties, ka viss var mainīties acumirklī. Novērtējot savas izredzes atmaksāt kredītu, neņemiet vērā arī gaidāmās prēmijas, dāvanas un dividendes. Jūsu iespēju novērtēšanai jābalstās vienīgi uz reālajiem un regulārajiem ienākumiem.

Nenonieciniet arī apdrošināšanas nozīmi. Nekustamā īpašuma apdrošināšana ir viens no hipotēkas kredīta nosacījumiem. Bet dzīvības apdrošināšana parasti netiek pieprasīta. Taču miers un pārliecība par savu un savas ģimenes nodrošinātību ir tā vērti, lai par tiem maksātu.

Un vēl viens būtisks noteikums, par kuru bieži aizmirst. Vienmēr konsultējieties ar profesionāļiem un sadarbojieties ar banku, kas jums ir piešķīrusi kredītu. Gan nekustamā īpašuma aģenti, gan bankas ir ieinteresēti, lai sadarbība ar klientu būtu veiksmīga un auglīga. Nevienam nav vajadzīgs nomocīts un izpostīts klients. Mākleris palīdzēs jums izvairīties no zemūdens akmeņiem, izvēloties nekustamo īpašumu, un viņa pakalpojumu apmaksa galu galā pārvērtīsies par būtisku līdzekļu ietaupījumu. Tāpat bankas pilnīgi nav ieinteresētas, lai klientam rastos kādas grūtības ar kredīta atmaksu. Tāpēc, ja jums tomēr ir radušies kādi sarežģījumi, negaidiet, kamēr tie sasniegs milzīgus apmērus – vērsieties savā bankā. Visdrīzāk banka atradīs, ko jums piedāvāt. Tās var būt, teiksim, kredīta brīvdienas, maksājumu atlikšana, visbeidzot, pārkreditēšana.

Starp citu, neliels špikerītis no profesionāļiem: hipotēka nav obligāti jāņem tajā bankā, kurā jums ieskaita darba algu. Bieži vien cita banka var piedāvāt daudz izdevīgākus nosacījumus. Bet visizdevīgāko piedāvājumu jums var atrast nekustamā īpašuma aģents. Sazinieties ar savu mākleri. Ar viņa vai viņas palīdzību jūs nesaskarsieties ar zemūdens akmeņiem, paredzēsiet nianses, kuras pirms tam pat nevarējāt iedomāties, izvairīsities no nepamatotiem riskiem un līdz ar to gudri saplānosiet hipotēku un piepildīsiet savu sapni par mājokli.

+37120044866
BRIONIXgroup
+37120044866
https://www.facebook.com/brionixjauieprojekti
Messenger
WhatsApp
Phone
Telegram